Kurš karšu terminālis Jums ir vispiemērotākais?

Latvijas Banka norāda, ka lielākā daļa mazumtirdzniecības darījumu tiek veikti ar banku maksājumu kartēm, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai Jūsu uzņēmumam būtu labs karšu termināļa risinājums, neatkarīgi no tā – vai tas ir veikals, restorāns vai kafejnīca. Turklāt diezgan bieži gadās, ka klientam līdzi pat nav skaidras naudas un, nepiedāvājot karšu norēķinu iespēju, viņi var pamest Jūsu iestādi bez pirkuma, savukārt ātrs karšu norēķinu risinājums var paaugstināt klientu apmierinātību.

Bet kur var iznomāt POS karšu termināli un kā izvēlēties savam biznesam piemērotāko?

Lai sāktu pieņemt karšu maksājumus no saviem klientiem, ir jānoslēdz līgums ar banku vai citu finanšu iestādi un jāizvēlas piemērots karšu terminālis. Salīdzinot bankas ar citām finanšu institūcijām, kas piedāvā karšu maksājumu termināļus, bankas parasti pieprasa nedaudz mazāku procentus no pārdotā, tiesa citas iestādes var piedāvāt ātrāku naudas pārskaitījumu uz Jūsu kontu. Katram uzņēmumam, protams, pašam ir jāpieņem galīgais lēmums par sev atbilstošāko risinājumu.

POS karšu termināļu veidi

POS karšu termināļus var iedalīt trīs galvenajās kategorijās:

  • Mobilais karšu terminālis

Mobilais karšu terminālis ir piemērots galvenokārt uzņēmumiem, kur viesmīļiem ir jāpārvietojas, t.i., restorāniem un kafejnīcām, kur jūs apkalpojat pie galdiņiem.

  • Viedais terminālis

Viedais terminālis ir piemērots uzņēmumiem, kuriem nav nepieciešams veikt pārāk daudz maksājumu dienā. Terminālis darbojas komplektā ar viedierīci ar interneta pieslēgumu un tāpēc darījumu ātrums var būt visai lēns. Tas ir piemērots, ja Jums ir līdz 30 karšu maksājumi dienā.

  • Karšu termināļi ar LAN savienojumu

LAN kartes terminālis ir savienots ar interneta kabeli un to var integrēt Jūsu kases sistēmā. Šis risinājums vislabāk ir piemērots uzņēmumam ar stabilu tirdzniecības vietu un daudziem darījumiem dienā.

Kurš karšu terminālis ir visizdevīgākais?

Kurš POS karšu terminālis ir visizdevīgākais? Tas ir atkarīgs no uzņēmuma darbības veida, karšu maksājumu skaita un to summām.

Bankas karšu termināļa lietošanas cena ir atkarīga no diviem faktoriem:

  • Termināļa nomas vai pirkuma cena

Mēs iesakām termināli nomāt, nevis pirkt, jo tad ir viegli nomainīt termināli, pievienojot jaunas funkcijas (piem., mobilie vai bezkontakta maksājumi) un darboties ar jaunāko iekārtu. Šādās situācijās Jums nav jāiegādājas jauns terminālis.

  • Procenti, kas katru mēnesi jāmaksā bankai vai citai finanšu iestādei

Šeit jāpievērš uzmanība dažādiem pakalpojumu sniedzēju cenu modeļiem – atsevišķos gadījumos procenti ir augstāki, bet maksimālā summa par vienu maksājumu ir fiksēta.

Lai atrastu savam biznesam labāko risinājumu, ir lietderīgi iegūt pec iespējas vairāk piedāvājumu salīdzināšanai.

Kāpēc kases sistēma jāintegrē ar karšu termināli?

LAN pieslēguma karšu termināļus var integrēt ar kases sistēmu un mēs to noteikti iesakām arī darīt. Teorētiski var arī Bluetooth karšu termināli savienot ar kases sistēmu, bet tad kases sistēmu nevar izmantot citām darbībām, kamēr viens klients veic maksājumu ar karti. Turklāt pastāv liela iespēja, ka, nonākot pie galdiņa, darījuma termiņš kartes terminālī jau ir beidzies. Šo iemeslu dēļ mēs neiesakām integrēt Bluetooth karšu termināli ar POS sistēmu.

Kad karšu terminālis ir integrēts Jūsu kases sistēmā, summa tiek automātiski nosūtīta no kases sistēmas uz karšu termināli – pārdevējam nav jāievada manuāli. Tas padara pārdošanas procesu raitāku un novērš potenciālās cilvēciskā faktora kļūdas.

Lai būtu drošs, ka varat apkalpot visus klientus un pieņemt dažādus maksājumu veidus (bezkontakta , ApplePay u.c.), ir svarīgi, lai šīs funkcijas atbalstītu visas iesaistītās puses: Jūsu kases sistēma, karšu terminālis un banka. Situācijas, ka dažās vietās joprojām nepieņem bezkontakta maksājumus, rodas tikai tāpēc, ka kases sistēma nav pielāgota to apstrādāšanai. Apple Pay maksājumus var pieņemt, ja esat izveidojis kontu Revolut, Monese vai N26.

Ja nepieciešamss padoms par karšu termināļiem no neitrāla skatupunkta.